Hanna Reitschová (1912-1979) – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Hanna Reitschová 29. 3. 1912 – 24. 8. 1979

Hanna Reitschová se narodila v roce 1912 v Hirschbergu v Dolním Slezsku, dnes polská Jelenia Góra. V nacistickém Německu se se ženami politicky nepočítalo a vojensky už vůbec ne. O to pozoruhodnější je právě v této zbraněmi chřestící době kariéra pilotky. Reitschová již ve 20 letech lámala jeden plachtařský rekord za druhým. V roce 1937 se dokonce stala první ženou – leteckou kapitánkou a ještě v témže roce se stala pilotkou vůbec prvního vrtulníku na světě, Focke – Wulfu Fw 61.

O něco později se stala testovací pilotkou Göringovi Luftwaffe. V roce 1942 byla dekorována Železným křížem I. třídy. Když se přiblížil definitivní zánik Třetí říše, přiletěla v dubnu 1945 tato zapálená Hitlerova ctitelka do obklíčeného Berlína ( spolu s polním maršálem Robertem von Greimem, kterého Hitler jmenoval novým velitelem Luftwaffe ).

Po skončení 2. světové války byla krátce internována, poté se opět věnovala létání na větroních a ještě v 58 letech vytvořila další německý rekord. Své paměti z roku 1975, v nichž popsala kriticky svůj pohled na Hitlerovu dobu nazvala Nezničitelné hodnoty mého života. Hanna Reitschová zemřela ve Frankfurtu na Mohanem v roce 1979.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt