Eva Braunová (1912-1945) – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Eva Braunová 6. 2. 1912 – 30. 4. 1945

Eva Braunová.jpg

Eva Braunová se narodila v roce 1912 v Mnichově. Od roku 1932, až téměř do své smrti byla Hitlerovou milenkou, na jeden den se pak dokonce stala jeho ženou. Nacistická propaganda vytvořila Hitlerovi image askety, a on od své milenky vyžadoval, aby byla diskrétní a držela se v pozadí. Braunová se s Hitlerem seznámila krátce po smrti jeho milované neteře Geli Raubalové, když pracovala jako asistentka u Hoffmanna, Hitlerova dvorního fotografa. Hitler ji brzy usadil ve svém domě, ale o její existenci vědělo jen velmi málo lidí a teprve na konci války byla zvána na recepce a to pouze proto, že se její sestra provdala za Hermanna Fegeleina, Himmlerova zástupce u Hitlera.

Na Adolfa Hitlera velice žárlila a jsou zaznamenány dva případy, při nichž se pokusila spáchat sebevraždu. Poprvé to bylo v listopadu 1932 a poté v květnu 1935. Za války neměla důvod žárlit, protože ačkoli se s Hitlerem často nevídala, neměl a ani nechtěl navštěvovat jiné ženy.

Eva Braunová přijela naposledy za Hitlerem do Berlína, aby s ním strávila jeho poslední dny a on se s ní na znamení vděčnosti za její oddanost a věrnost 29. dubna 1945 mezi první a třetí hodinou ráno oženil. Vyjádřil se, že to byla žena, která po mnohaletém věrném přátelství přišla ze své vlastní vůle do tohoto již téměř obleženého města, aby sdílela jeho osud. Po rozloučení se spolu se svým manželem odebrali do jedné z místností Hitlerova bunkru a 30. dubna 1945 spáchali sebevraždu ( Eva Braunová se otrávila ).

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt