Beata Uhseová (1919–2001) – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Beata Uhseová 25. 10. 1919 – 16. 7. 2001

 

 

Beata Uhseová se narodila v roce 1919 ve Wargenau. Již před vypuknutím 2. světové války působila v Luftwaffe v roli kurýrní pilotky, když předtím získala pilotní licenci v říjnu 1937 ( na své 18. narozeniny ). Stala se dokonce jedinou ženou v Německu, která se stala akrobatickou letkyní. V roce 1945 měla bohaté zkušenosti s létáním na mnoha různých typech strojů. Konec války ji zastihl v obklíčeném Berlíně. Její manžel, jenž působil jako letecký instruktor, zahynul při letecké nehodě a tak se sama rozhodla zachránit svého 2letého syna Klause a jeho chůvu z jejich domu v Rangsdorfu.

Beatina jednotka dislokovaná na berlínském letišti Gatow měla brzy město opustit a ustoupit na západ. Proto se rychle rozhodla a následně provedla nebezpečnou cestu skrze trosky Berlína aby zachránila své bližní. Když se všichni tři vrátili v pořádku na letiště, zjistili, že již bylo její jednotkou opuštěno a s letounem Arado Ar 66, který měla připravený, někdo odletěl. Jeden z mechaniků ji ale upozornil, že v hangáru je ukryt dvoumotorový dopravní Siebel Fh 104. Beata přesvědčila velitele letiště, aby jí dovolil stroj použít k návratu k jednotce, která se teď nacházela v Barthu, který byl již obsazován britskými jednotkami.

Letoun pilotovaný Beatou Uhseovou se odlepil od ranveje letiště Gatow v 5:55 dne 29. dubna 1945 a o hodinu později bezpečně přistál. Na jeho palubě se nacházel i Beatin syn, jeho chůva, mechanik a dva ranění vojáci. Uhseová krátce nato padla i se svými kolegy z jednotky do britského zajetí. Po válce se proslavila jako zakladatelka první sítě obchodů se sexuálními pomůckami na světě. Beata Uhseová zemřela v roce 2001 v St. Gallenu ve Švýcarsku.

 
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt     
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas.
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.