Humber 4x4 (FWD), těžký dodávkový automobil – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Humber 4x4 (FWD), těžký dodávkový automobil

Základní technické údaje: Car Heavy Utility 4x4 FWD

Hmotnost: prázdný 2 413 kg, rozměry: délka 4,29 m, šířka 1,88 m, výška 1,96 m, rozvor 2,84 m, pohonná jednotka: zážehový 6válec Humber 1 – L – W – F o objemu 4,08 litru o výkonu 85 k ( 63,4 kW ), převodovka: čtyři stupně pro jízdu vpřed, jeden pro jízdu vzad, pneumatiky: 9,25x16

Car,Heavy Utility 4x4 FWD Humber.jpg

Stejně jako těžký dodávkový automobil Ford 4x2 byl i Humber Heavy Utility Car základním štábním a velitelským vozidlem britské armády po dobu 2. světové války na všech úrovních  velení. Přezdívalo se mu Humber Box ( krabice ). Byl jediným britským užitkovým automobilem s pohonem všech čtyř kol ( FWD – Four Wheel Drive, pohon všech čtyř kol ). Jeho výroba začala během května 1941 a pokračovala po celou válku. Vozidla se používala ve velkém měřítku a ve službách armády zůstala až do konce 50. let.

Kabina řidiče a užitkový prostor tvořily jeden celek. Karosérie byla vyrobena z ocelového plechu. Pozdější modely měly odsuvnou střechu. Uvnitř vozu byla sesadla pro šest osob, čtyři samostatná stálá a vzadu dvě sklopná nouzová. Za předními sedadly byl stůl na mapy. Karosérie měla čtyři dveře na bočních stranách a páté po celé šířce zadní stěny. Přední blatníky, mřížka chladiče a kapota byly převzaty z 8centýřového vozu Humber 4x2. U vozidel sloužících v Západní poušti byla pevná střecha karosérie nahrazována skládací plátěnou střechou. Některá vozidla používaná především vysokými důstojníky byla také vybavena odsuvnou střechou.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.      o tomto webu \ kontakt