Ford C11 ADF 4x2, těžký dodávkový automobil – Druhá světová válka – druhasvetova.com

 

Ford C11 ADF 4x2,těžký dodávkový automobil

Základní technické údaje: Car Heavy Utility 4x2 Ford C11 ADF

Hmotnost: prázdný 1 814 kg,  rozměry: délka 4,93 m, šířka 2,01 m, výška 1,83 m, rozvor 2,90 m, pohonná jednotka: zážehový 8válec Ford Mercury o objemu 3,9 litru o výkonu 95 k ( 70,8 kW ), převodovka: tři stupně pro jízdu vpřed, jeden pro jízdu vzad, pneumatiky: 9,00x13 u C11 ADF a 6,00x13 u C11 AS

Těžký dodávkový automobil Ford C11 ADF byl komerčním kanadským automobilem postaveným na základě vozu Ford Station z roku 1942. Do výzbroje armády byl přijat po minimálním počtu úprav. Kanadský Ford zásoboval především britskou armádu, některé jeho typy používala i kanadská armáda. Automobil se dočkal širokého využití u příslušníků štábů v Západní poušti a v Itálii. Vojenská verze měla pravostranné řízení ( pro Velkou Británii ), mohutné pneumatiky, soupravu pro zatemnění, zjednodušené a zesílené nárazníky, vnitřní schránky pro uložení zbraní, pouzdro na mapy, lékárničku, hasící přístroje, kopací nářadí a další standardní vybavení včetně odnímatelného střešního nosiče.

V celoocelové karosérii bylo místo pro řidiče a dalších pět pasažérů. Dva seděli na předním sedadle vedle řidiče, zbývající tři na jednoduché lavici v zadní části vozidla. Do vozidla se vstupovalo čtyřmi dveřmi. V zádi vozu byly dvoudílné dveře s horní částí zavěšenou u střechy a spodní částí sklápěnou dolů. Spodní část dveří mohla při přepravě dlouhých břemen zůstat otevřená.

Dále se používalo podobné vozidlo pro sedm osob, označené Ford C 11 A5. Mělo slabší pneumatiky a nápravy, další místa pro pasažéry vznikla v nákladovém prostoru v zádi karosérie. Jiným těžkým dodávkovým automobilem Forda, v podstatě shodným s C11 ADF, byl typ postavený na podvozku z roku 1941. Byl o 91 kg těžší než jeho předchůdce a měl mírně odlišnou karosérii a mřížku chladiče. Některá z těchto vozidel měla střešní poklopy a zvenčí upevněné nosiče kanystrů na benzín a vodu.

 
Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
© 2008 - druhasvetova.com      Design by Jakub M.         archiv aktualizací \ o webu \ kontakt