Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
Spustili jsme beta verzi nového vzhledu našich stránek: novy.druhasvetova.com

 

Bojová sestava Rudé armády k 17. září 1939

Běloruský front – armádní velitel 2. stupně Michail P. Kovaljov

3. armáda – sborový velitel Vasilij I. Kuzněcov

4. střelecký sbor pod velením brigádního velitele Dmitrije N. Nikiševa:

( 5. střelecká divize pod velením brigádního velitele Dmitrije N. Guseva, 27. střelecká divize pod velením brigádního velitele Konstantina A. Korotějeva a 50. střelecká divize pod velením brigádního velitele Stěpana I. Jerjomina )

 Polocká rychlá skupina pod velením brigádního generála Ilji J. Alexejeva:

( 24. jezdecká divize pod velením brigádního velitele Pjotra N. Achljustina, 22. lehká tanková brigáda pod velením brigádního velitele Ivana G. Lazareva a 25. lehká tanková brigáda pod velením plukovníka Arsenije V. Borzikova )

4. armáda – sborový velitel Vasilij I. Čujkov

5. střelecký sbor pod velením brigádního velitele Alexandra V. Garnova:

( 4. střelecká divize pod velením brigádního velitele Sergeje A. Kňazkova a 13. střelecká divize pod velením brigádního velitele Andreje V. Naumova )

23. střelecký sbor pod velením divizního velitele D. Akimova:

( 8. střelecká divize, 52. střelecká divize pod velením brigádního velitele Ivana N. Russijanova, 29. lehká tanková brigáda pod velením brigádního velitele Semjona M. Krivošejna a 32. lehká tanková brigáda pod velením plukovníka Ivana I. Gryzunova )

10. armáda – sborový velitel Ivan G. Zacharkin

11. střelecký sbor pod velením divizního velitele Michaila S. Šumilova:

( 6. střelecká divize pod velením brigádního velitele Nikolaje G. Zolotuchina, 33. střelecká divize pod velením brigádního velitele Karpa A. Železnikova a 121. střelecká divize pod velením Alexandra I. Mavričova )

6. jezdecký sbor pod velením divizního velitele Andreje I. Jerjomenka:

( 4. jezdecká divize pod velením brigádního velitele Andreje G. Nikitina, 6. jezdecká divize pod velením brigádního velitele Michaila P. Pozdňakova a 11. jezdecká divize pod velením plukovníka Pjotra I. Foměnka )

15. tankový sbor pod velením divizního velitele Michaila P. Pětrova:

( 20. motostřelecká brigáda pod velením plukovníka Nikolaje A. Běrdnikova, 2. lehká tanková brigáda pod velením brigádního velitele Alexeje V. Kurkina, 21. těžká tanková brigáda pod velením brigádního velitele Andreje G. Potaturčeva a 27. lehká tanková brigáda pod velením plukovníka Ivana I. Juščuka )

11. armáda – divizní velitel Nikifor V. Medvěděv

16. střelecký sbor pod velením divizního velitele Alexandra K. Okulina:

( 2. střelecká divize pod velením brigádního velitele Stěpana I. Jerjomina a 100. střelecká divize pod velením brigádního velitele Alexandra A. Korobkova )

3. jezdecký sbor pod velením divizního velitele Jakova T. Čerevičenka:

( 7. jezdecká divize pod velením brigádního velitele Fjodora V. Kamkova, 36. jezdecká divize pod velením plukovníka Jefima S. Zybina a 6. lehká tanková brigáda pod velením plukovníka Nikolaje A. Bolotnikova )

frontová záloha

24. střelecký sbor pod velením divizního velitele Pavel A. Kuročkina:

( 139. střelecká divize pod velením plukovníka Nikolaje I. Běljajeva a 145. střelecká divize pod velením plukovníka Alexandra A. Volchina )

Ukrajinský front – armádní velitel 1. stupně Semjon K. Timošenko

5. armáda – divizní velitel Ivan G. Soběnnikov

8. střelecký sbor pod velením brigádního velitele Josifa G. Rubina:

( 44. střelecká divize pod velením brigádního velitele Alexeje I. Vinogradova, 81. střelecká divize pod velením brigádního velitele Sergeje G. Galaktionova a 36. lehká tanková brigáda pod velením brigádního velitele Michaila M. Bogomolova )

15. střelecký sbor pod velením divizního velitele Pjotra M. Filatova:

( 45. střelecká divize pod velením brigádního velitele Ivana A. Kornilova, 60. střelecká divize pod velením brigádního velitele Vasilije A. Revjakina a 87. střelecká divize pod velením brigádního velitele Filippa N. Matykina )

6. armáda – sborový velitel Filipp I. Golikov

17. střelecký sbor pod velením divizního velitele Konstantina S. Kolganova:

( 96. střelecká divize pod velením brigádního velitele Grigorije A. Chaljuzina, 97. střelecká divize pod velením brigádního velitele Alexandra V. Katkova, 10. těžká tanková brigáda pod velením plukovníka Georgije I. Ivanova a 38. lehká tanková brigáda pod velením plukovníka Pjotra V. Volocha )

2. jezdecký sbor pod velením divizního velitele Fjodora J. Kostěnka:

( 3. jezdecká divize pod velením plukovníka Michaila F. Malejeva, 5. jezdecká divize pod velením brigádního velitele Jakova S. Šaraburka, 14. jezdecká divize pod velením brigádního velitele Vasilije D. Krjučenkina a 24. lehká tanková brigáda pod velením plukovníka Pjotra S. Fotčenkova )

12. armáda – armádní velitel 2. stupně Ivan V. Tuleněv

13. střelecký sbor pod velením divizního velitele Nikolaje K. Kirillova:

( 72. střelecká divize pod velením brigádního velitele Andreje A. Vlasova a 99. střelecká divize pod velením brigádního velitele Ivana J. Turunova)

4. jezdecký sbor pod velením divizního velitele Dmitrije I. Rjabyševa:

( 32. střelecká divize pod velením brigádního velitele I. Ščerbakova, 34. jezdecká divize pod velením plukovníka Vladimira L. Cetlina a 26. lehká tanková brigáda pod velením brigádního velitele Kuzmy A. Seměnčenka )

5. jezdecký sbor pod velením divizního velitele Vasilije M. Gonina:

( 9. jezdecká divize pod velením brigádního velitele Pavla P. Korzuna, 16. jezdecká divize pod velením brigádního velitele Ibragima P. Bikžanova a 23. lehká tanková brigáda pod velením brigádního velitele Timofeje A. Mišanina )

25. tankový sbor pod velením brigádního velitele Ivana O. Jarkina:

( 1. motostřelecká divize pod velením plukovníka Pjotra N. Jesina, 4. lehká tanková brigáda pod velením plukovníka Alexandra G. Polikarpova a 5. lehká tanková brigáda pod velením plukovníka Michaila J. Katukova )

frontová záloha

36. střelecký sbor pod velením divizního velitele Viktora N. Černyševa:

( 7. střelecká divize pod velením brigádního velitele Sergeje V. Běrzina, 25. střelecká divize pod velením brigádního velitele Davida I. Kislicyna a 131. střelecká divize pod velením plukovníka Andreje N. Astanina )

 

 

 

 
© 2008 - druhasvetova.com design by Jakub M.       TOPlist        archiv - o webu - kontakt
.