Stránka nepodporuje ani neschvaluje nic, co by souviselo s potlačováním základních lidských práv a svobod. Slouží výhradně k získávání informací k daným tématům.
.
Bojová sestava německé 6. letecké armády, východní fronta 1. červenec 1943 \ druhasvetova.com

 

Bojová sestava německé 6. letecké armády, východní fronta 1. červenec 1943

 

Generálplukovník Robert Ritter von Greim

1. letecká divize pod velením generálmajora Paula Deichmanna, operační důstojník: major baron Sigismund von Rotberg

přiděleny k 9. armádě pozemních sil:

Nahuafklärungsgruppe 4 ( NAGr 4 ) pod velením majora Toniho Vineka

1./NAGr 4 ( vyzbrojena letouny Messerschmitt Bf 109G ) přidělena k XLVI. a XLVII. tankovému sboru

2./NAGr 4 ( vyzbrojena letouny Messerschmitt Bf 109G ) přidělena k XLI. tankovému a XXIII. sboru.

3./NAGr 4 ( vyzbrojena letouny Messerschmitt Bf 109G ) přidělena k XX. sboru

 

přiděleny ke 2. armádě pozemních sil:

Nahuafklärungsgruppe 10 ( NAGr 10 ) pod velením kapitána Kurta Weidtkeho

1./NAGr 10-3.( H )/21 ( vyzbrojena letouny Henschel Hs 126 )

2./NAGr 10-2.( H )/31 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 189A )

 

přiděleny ke 2. tankové armádě:

Nahuafklärungsgruppe 15 ( NAGr 15 ) pod velením majora Huberta Corrense

1.( H )/11 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 189A )

11.( H )/12 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 189A )

12.( H )/13 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 189A )

 

jednotky přímo podřízené 1. letecké divizi:

III. Sturzkampfgeschwader 3 ( III./StG 3 ) pod velením kapitána Eberharda Jakoba

( vyzbrojena letouny Messerschmitt Bf 110 )

 

Zerstörgeschwader 1 ( ZG 1 ) pod velením podplukovníka Joachima Blechschmidta

I./ZG 1 ( vyzbrojena letouny Messerschmitt Bf 110E, F a G ) kapitána Wilifrieda Hermanna

Panzerjagdstaffel 110/ZG 1 ( vyzbrojena letouny Messerschmitt Bf 110F a G )

 

Sturzkampfgeschwader 1 ( StG 1 ) pod velením podplukovníka Gustafa Presslera

Stabstaffel/StG 1 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 87D a Messerschmitt Bf 110F a G )

I./StG 1 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 87D ) kapitána Helmuta Krebse

II./StG 1 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 87D ) kapitána Franka Neuberta

III./StG 1 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 87D ) majora Friedricha Langa

 

Kampfgeschwader 51 Edelweiss ( KG 51 ) pod velením majora Heinricha Conrady

Stabstaffel/KG 51 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88A )

II./KG 51 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88A ) majora Herberta Vosse

III./KG 51 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88A a C ) kapitána Wilhelma Ratha

 

Kampfgeschwader 3 Blitz ( KG 3 ) pod velením podplukovníka Waltera Lehwesse – Litzmanna

III./KG 1 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88A a C ) kapitána Wernera Kanthera

I./KG 3 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88A ) majora Joachima Jödickeho

II./KG 3 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88A ) majora Horsta Bengsche

 

Kampfgeschwader 4 General Wever ( KG 4 ) pod velením podplukovníka Wernera Klosinkiho

Stabstaffel/KG 4

II./KG 4 ( vyzbrojena letouny Heinkel He 111H ) majora Reinharda Graubnera

III./KG 4 ( vyzbrojena letouny Heinkel He 111H ) majora Kurta Neumanna

 

Kampfgeschwader 53 Legion Condor ( KG 53 ) pod velením podplukovníka Fritze O. Pockrandta

I./KG 53 ( vyzbrojena letouny Heinkel He 11H ) majora Karla Bauera

II./KG 53 ( vyzbrojena letouny Heinkel He 111H ) majora Herberta Wittmanna

II./KG 53 ( vyzbrojena letouny Heinkel He 111H ) majora Emila Allmendingera

 

Jagdgeschwader 54 ( JG 54 ) pod velením majora Hubertuse von Bonina

Detašment, II./JG 54 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 190A ) majora Ericha Rudorffera

 

Jagdgeschwader 51 Mölders ( JG 51 ) pod velením podplukovníka Karla – Gottfrieda Nordmanna

Stabstaffel/JG 51 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 190A ) poručíka von Eichel – Streibera

I./JG 51 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 190A ) majora Ericha Leieho

III./JG 51 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 190A ) kapitána Fritze Losigkeita

IV./JG 51 ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 190A a Messerschmitt Bf 109G ) majora Rudolfa Resche

15. španělská letka ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 190A ) majora Mariana Cuadry

 

jednotky přímo podřízené 6. letecké armádě:

XXVII. polní letecká oblast ( Feldluftgau XXVII ) pod velením generálporučíka Veita Fischera, náčelník štábu: generálmajor Georg Neuffer

27. spojovací pluk Luftwaffe

Transportstaffel 1 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 52 ) – 1. transportní letka

Flugbereitschaft Lfl. 6 ( vyzbrojena letouny Fieseler Fi 156 ) – Pohotovostní jednotka pro důležitou přepravu 6. letecké armády

San. Flugbereitschaft 4 ( vyzbrojena letouny Fieseler Fi 156 a Junkers Ju 52 ) – 4. pohotovostní jednotka pro přepravu raněných

 

Fernaufklärungsgruppe 2 ( FAGr 2 ) pod velením majora Oskara Otolskyho

2.( F )/Nacht ( vyzbrojena letouny Dornier Do 217K ) – noční

4.( F )/11 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88 )

4.( F )/14 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88D )

1.( F )/100 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88A a D )

4.( F )/121 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88D )

 

Störmkampfgruppe Lfl. 6 pod velením kapitána Heinze Müllera

1. Störmkampfstaffel ( vyzbrojena letouny Heinkel He 46 a Arado Ar 66 )

2. Störmkampfstaffel ( vyzbrojena letouny Gotha Go 145 )

3. Störmkampfstaffel ( vyzbrojena letouny Focke – Wulf Fw 58 a Arado Ar 66 )

 

Nachtjagdgeschwader 5 ( NJG 5 ) pod velením kapitána Heinricha Prince zu Sayn Wittgenstein

( vyzbrojena letouny Junkers Ju 88C a Dornier Do 217J a N )

 

Transportgeschwader 3 ( TG 3 ) pod velením podplukovníka Theodora Beckmanna

I./TG 3 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 52 ) kapitána Hanse – Hermanna Ellerbrocka

II./TG 3 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 52 ) majora Otty Baumanna

 

Transportgeschwader 4 ( TG 4 ) pod velením podplukovníka Richarda Kupschuse

II./TG 4 ( vyzbrojena letouny Junkers Ju 52 ) podplukovníka Wernera Hoffmanna

 

Verbindungskommando 5 – 5. velitelství spojovacího letectva

( vyzbrojeno letouny Heinkel He 111, Dornier Do 17, Henschel Hs 126, DFS 230 )

 

10. protiletadlová brigáda pod velením generálmajora Karla Schuchardta

 

12. protiletadlová divize pod velením generálporučíka Ernsta Buffa

21., 101. a 152. protiletadlový pluk

132. spojovací prapor Luftwaffe

 

18. protiletadlová divize pod velením generálporučíka Heinricha Reusse

6., 10., 34., 35., 125. a 133. protiletadlový pluk

138. spojovací prapor Luftwaffe

22. spojovací pluk Luftwaffe

 

 
© 2008 - druhasvetova.com design by Jakub M.       TOPlist        archiv - o webu - kontakt